მასწავლებელი
მაია ბურდილაძე
გაკვეთილის მთავარი თემა |
The big show |
სწავლების საფეხური |
მე-6 კლასი (English world) |
მოსწავლეთა პროფილი |
19 მოსწავლე. (განსაკუთრებული მიდგომის საჭიროების მქონე მოსწავლე კლასში არ არის) |
გაკვეთილის მნიშვნელობა /აქტუალობა |
მოსწავლეები გაითამაშებენ
როლებს მოისმენენ დიალოგებს ისაუბრებენ სხვსდასხვა თემებზე და ივარჯიშებენ
გრამატიკულ მასალაზე. |
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები (ესგ) |
მოსწავლეები უნდა
შესძლონ როლური თამაში მოსმენა
ლაპარაკი გრამატიკული და
ლექსიკური უნარჩვევების წარმოჩენა .წარმოდგენილი აქტივობების საშუალებით მოსწავლეებს გამოუმუშავდებათ შემოქმედებითი აზროვნება და ასევე საკუთარი აზრის გამოთქმის უნარი.
მიმართულება:
ლაპარაკი
უცხ.ს.II.22. მოსწავლე
ფლობს ფონოლოგიურ უნარ-ჩვევებს.შედეგი თვალსაჩინოა,
თუ მოსწავლე:
·
გასაგებად მეტყველებს დიალოგების გათამაშებისას, ზეპირად კითხვისას იცავს უცხოური ენისათვის დამახასიათებელ ინტონაციას, ჟღერადობას,
აქვს სათანდო გამოთქმა.
უცხ.ს.II.2. მოსწავლეს შეუძლია ნაცნობ თემატიკაზე აგებული ტექსტის (დიალოგის / მონოლოგის) მოსმენა და გაგება.
უცხ.ს.II.35. მოსწავლეს შეუძლია გამოიყენოს
სტრატეგიები გრამატიკის ათვისების გასაადვილებლად.
შედეგი თვალსაჩინოა,
თუ მოსწავლე:
·
კონკრეტულ მაგალითებზე დაკვირვებით ამოიცნობს გრამატიკულ სტრუქტურებს/წესებს;
|
წინასწარი ცოდნა |
მოსწავლეებს უნდა გააჩნდეთ ინგლისურის ლექსიკის საფეხურისთვის შესაფერისი მარაგი,უნდა იცოდნენ პირობითი წინადადებები,დროის ზმნიზედები,სრული დროები,პირდაპირი და ირიბი ნათქვამი,რთული თანწყობილი და ქვეწყობილი წინადადებები. |
შეფასების საგანი და პროცედურები |
ვიყინებ ინდივიდუალურ და მოსწავლეთა შეფასებას |
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები |
სახელმძღვანელო,კომპიუტერი,დაფა,პროექტორი,ინტერნეტში მოძიებული მასალა,ცარცი,მარკერი. |
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი |
გაკვეთილი იწყება სიის ამოკითხვით. აქტივობა 1. მოსმენა მოსწავლეებს ვასმენინებ დიალოგს კომპიუტერის მეშვეობით აქტივობა 2. 1. როლური თამაში პროექტორის მეშვეობით აქტივობა 3. ლაპარაკი -- მოსწავლეებს ვუსვამ კითხვებს თუ რამდენად შეუძლიათ საუბარი აქტივობა 4. გრამატიკულ მასალაზე ვარჯიში დაფასთან |
არმონაწილეობსსაგაკვეთილოპროცესში |
1-2-3ქულა |
ჩართულია,მაგრამ ძირითადად არასწორად პასუხობს. |
4-5 ქულა |
ჩართულია,მაგრამ საჭიროებს დახმარებას |
6-7 ქულა |
ჩართულია,მაგრამ იყენებს მარტივ წინადადებებს და
მარტივ ლექსიკას |
8 ქულა |
მთელი გაკვეტილი ჩართულია,არ
საჭიროებს დახმარებას |
9-10 ქულა |
No comments:
Post a Comment